mgr Monika Lorek

Kierownik zespołu Centrum Terapii Miofunkcjonalnej Klinika Języka

Kierownik zespołu Centrum Terapii Miofunkcjonalnej Klinika Języka, Dyrektor przedszkoli 100 Bajek, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Mały książę i Klinika Języka, oraz Żłobka i Klubu Dziecięcego 100 Bajek.

Pedagog, instruktor fitness, pasjonat zdrowego rozwoju dziecka. Prowadzi zespoły wczesnego wspomagania rozwoju dla 210 dzieci oraz koordynuje kształcenie specjalne dla ponad 70 dzieci ze specjalnymi potrzebami. Twórca placówek do których uczęszcza codziennie około 400 dzieci. Zarządzana przeze mnie CTM KLINIKA JĘZYKA wyróżnia się unikalnym systemem współpracy pomiędzy terapeutami i lekarzami.
Nadzór nad efektami działania i skutecznością terapii jest szczegółowo dokumentowana poprzez systematyczne badania pacjentów. Motywacja do regularnych ćwiczeń, którą przekazujemy osobom potrzebującym naszej terapii jest skuteczna i daje oczekiwane efekty. Współpracujemy ze wszystkimi wiodącymi ośrodkami medycznymi spełniającymi najwyższe standardy. Lekarze i terapeuci, którzy z nami współpracują są wyjątkowym zespołem, dobranym ze szczególną starannością – składa się tylko z osób stawiających na pierwszym miejscu dobro pacjenta.Moi współpracownicy ciągle się doskonalą i dokształcają.

Z przyjemnością i wiarą w siłę mojego zespołu przedstawiam poniżej osoby z którymi spotkają się Państwo w naszej poradni.

dr n.med. Justyna Witalińska-Łabuzek

Lekarz, Lekarz dentysta - nasz konsultant zewnętrzny

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej oraz Oddziału Stomatologii Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach.

Od początku pracy zawodowej zajmuje się leczeniem dzieci, a wykształcenie zarówno stomatologiczne, jak i ogólnolekarskie pozwala na całościowe spojrzenie na rozwijający się organizm małego pacjenta, wczesne rozpoznanie nieprawidłowości oraz wspomaganie prawidłowego rozwoju.

Pani doktor podczas badania pacjenta skupia się nie tylko na ocenie wady zgryzu oraz zaburzeń miofunkcjonalnych, lecz także na wstępnym badaniu laryngologicznym, a także badaniu postawy.

Doskonały kontakt z małym pacjentem, a wypracowane własne metody podejścia do dziecka w każdym wieku sprawiają, że wizyty stają się przyjemnością zarówno dla małego pacjenta, jak i dla lekarza.

Elżbieta Piecha

Fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz studiów podyplomowych w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej, kierunek Neurorozwojowa Terapia Dzieci z Dysfunkcjami Układu Nerwowego.

Od początku pracy zawodowej specjalizuje się w fizjoterapii pediatrycznej. Holistyczne podejście do pacjenta sprawia iż systematycznie podnoszę swoje kwalifikację uczestnicząc w szkoleniach z zakresu najnowocześniejszych metod fizjoterapeutycznych dotyczących rozwoju dziecka.

Dokładny wywiad i badanie fizjoterapeutyczne pozwala na skuteczną ocenę jakości napięcia mięśniowego pacjenta. Dzięki temu można ocenić występujące rodzaje kompensacji oraz przywrócić równowagę mięsniowo-powięziową.

Gabinet dostosowany do potrzeb małego pacjenta oraz indywidualne podejście sprawiają iż badanie przebiega w przyjaznej atmosferze.

mgr Martyna Mikołajewska

Fizjoterapeuta

Wykształcenie fizjoterapeutyczne zdobyłam na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Już w trakcie studiów rozpoczęłam pracę z dziećmi w żłobku i przedszkolu. Specjalizuję się w rehabilitacji ruchowej dzieci i młodzieży z wadami postawy ciała, zaburzeniami napięcia mięśniowego i integracji sensorycznej.

Zbierając doświadczenie uświadomiłam sobie, że fizjoterapia z dziećmi nie jest tylko aspektem fizycznym ale także psychicznym i pedagogicznym, więc w 2018 roku rozpoczęłam studia podyplomowe – przygotowanie pedagogiczne. Cały czas staram się rozwijać by pomóc swoim małym pacjentom i ich rodzicom, dlatego kolejnym etapem mojego rozwoju będzie ukończenie szkolenia z drugiego stopnia Integracji Sensorycznej. Ukończone kursy i szkolenia: Kurs podstawowy koncepcji PNF Kinesiotaping rehabilitacyjno – sportowy Fizjoterapeutyczne badanie i leczenie zaburzeń napięcia mięśniowego Neurorozwojowa diagnoza i terapia dzieci z z łagodnymi zaburzeniami sensorycznymi i postrualno – motorycznymi Diagnoza i terapia neurorozwojowa niemwląt i dzieci z zaburzeniami neurologicznymi Fizjoterapia u dziecka ryzyka Dobór i montaż wkładek ortopedycznych ICB MEDICAL Neurofizjologiczne Podstawy Integracji Sensorycznej Stopień I

mgr Klaudia Dadowska

Logopeda, Pedagog, Surdopedagog

Absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie o specjalności Surdopedagogika i Terapia pedagogiczna.

Ukończyła studia podyplomowe z Logopedii. Uczestniczyła w szkoleniach: „Miofunkcjonalna Terapia dla osób w wieku 9-99 wg A. Kittel”, komunikacja alternatywna „Makaton”, „Praktyczne wykorzystanie pedagogiki freblowskiej w edukacji przedszkolnej”, „Integracja odruchów ustno-twarzowych”.

Pracuje z dziećmi z różnego rodzaju deficytami i zaburzeniami komunikacyjnymi. Prywatnie mama Nadii i Szymka.

mgr Małgorzata Śledzińska

Neurologopeda, Terapeuta miofunkcjonalny, Terapeuta PADOVAN,
Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej.

Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Pedagogiki i Psychologii oraz Wydziału Filologicznego na kierunku Neurologopedia w Katowicach.

Obecnie pracuje jako nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, co daje jej wiele możliwości rozwojowych z zakresu logopedii. Dzięki swojemu podstawowemu wykształceniu jej kontakt z najmłodszym pacjentem staje się bardzo przyjazny, ciepły i otwarty na potrzeby rozwojowe małego człowieka. Jako terapeuta miofunkcjonalny ściśle współpracuje z młodymi matkami, tak aby jak najwcześniejsza profilaktyka logopedyczna prowadziła do prawidłowego rozwoju dziecka.

Otwarty i życzliwy stosunek do drugiego człowieka oraz nowatorskie rozwiązania i ciągłe doskonalenie warsztatu pracy sprawia, że żmudna terapia logopedyczna staje się atrakcyjna i ciekawa.

Karolina Mlak-Nowotarska

Dietetyk

Jestem absolwentką Żywienia Człowieka ze specjalizacją dietetyka na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie oraz „Żywienia w zdrowiu i w chorobie” Medycznego Centrum Kształcenia Podyplomowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Od 4 lat prowadzę konsultacje żywieniowe dla dzieci i dorosłych, zarówno zdrowych jak również w różnych jednostkach chorobowych. W ubiegłym roku zakończyłam dwuletni staż w ogólnopolskim programie „Zdrowo Jemy, Zdrowo Rośniemy”, który wspiera budowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz dostarcza najnowszej wiedzy z zakresu żywienia dzieci uzyskując tym samym tytuł Certyfikowanego Edukatora Żywieniowego.

Poza konsultacjami, prowadzę warsztaty i szkolenia. Miałam przyjemność współpracować z Klubami Rodziców tworzonymi przy ośrodkach kultury, przedszkolami oraz instytucjami takimi jak Stowarzyszenie Doradców Europejskich PLinEU czy Fundacja Nutricia. Na bieżąco staram się aktualizować swoją wiedzę z zakresu żywienia uczestnicząc w szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Jestem zwolenniczką pracy z pacjentem poprzez edukację, przekazywania praktycznych i uniwersalnych wskazówek, które można wykorzystać w życiu codziennym, tak aby pacjent świadomie dokonywał swoich wyborów żywieniowych.

mgr Marzena Feliksiak

Fizjoterapeutka

mgr Patrycja Filipek

Terapeutka oddechowa

Na codzień pracuję w przedszkolu jako nauczyciel. Praca z dziećmi daje mi dużo radości i satysfakcji. Rok temu ukończyłam kurs instruktorski Metodą Butejko. Jest to metoda, która kryje w sobie dużo ważnych dla zdrowia i rozwoju dzieci bogactw. W Klinice Języka prowadzę panele ćwiczeniowe na których wspólnie z dziećmi ćwiczę i pomagam im utrwalać zdrowe nawyki oddechowe, oraz poprawić ich komfort życia.
Obecnie nadal się uczę, studiuję pedagogikę ponieważ chcę podnieść swoje kwalifikacje aby rozwijać się zawodowo. Jestem osobą, która chętnie pomaga ludziom, jestem otwarta, energiczna i bardzo pogodna.

Michał Lorek

Trener oddechowy metody Buteyko

Aktywny trener oddychania metodą Buteyko w naszym Centrum Terapii od 2018 roku. Zgłębiający temat zarówno w zakresie zdrowego życia jak i sportu już od początku 2017. Magister nauk prawnych, jednak od zawsze zainteresowany zdrowym stylem życia, i dietetyką. Miłośnik sportów ekstremalnych, aktywny wspinacz i motocyklista.